fbpx

Dotyczy: Życie na Emeryturze

Informacja od Esaliens

Od stycznia 2020 roku obowiązek tworzenia PPK – Pracowniczych Planów Kapitałowych zaczął dotyczyć przedsiębiorstw z sektora średniego: zatrudniających od 50 do 250 osób. To potężny sektor rynku pracy.

Wśród Towarzystw uprawnionych do obsługi przedsiębiorców w zakresie tworzenia i prowadzenia PPK jest jeden z naszych partnerów TFI Esaliens.

Informacji w tym zakresie nigdy za dużo, tym bardziej, że nie jesteśmy nimi przekarmiani przez media, co skutkuje dużym niedoinformowaniem społeczeństwa.

Tym bardziej spieszymy z przekazaniem informacji, jaką otrzymaliśmy od Regionalnego Dyrektora Sprzedaży TFI Esaliens Daniela Jurzyka:

Szanowni Państwo,

Jesteśmy w trakcie intensywnego wdrażania PPK w średnich firmach, które zgodnie z harmonogramem są do tego zobligowane od początku stycznia 2020 r. Nowych klientów przekonują przede wszystkim nasze kompetencje inwestycyjne, wieloletnie doświadczenie na rynku rozwiązań emerytalnych oraz profesjonalna kadra. W oparciu o kompetencje zespołu zarządzającego planujemy wprowadzić do oferty nowe rozwiązania dla klientów, m.in.: fundusz z pogranicza medycyny i nowych technologii oraz fundusz rynku złota. Naszą ofertę zamierzamy dynamicznie rozwijać w kolejnych kwartałach 2020 r.

Na przełomie roku zespół Esaliens zasilili dwaj uznani zarządzający – Marcin Szuba i Krzysztof Cesarz. Marcin Szuba posiada szerokie kompetencje i 10-letnie doświadczenie związane z zarządzaniem globalnymi funduszami inwestycyjnymi z obszaru ochrony zdrowia. Z kolei Krzysztof Cesarz to uznany zarządzający specjalizujący się m.in. w inwestycjach zagranicznych. Unikalne kompetencje nowych zarządzających są już aktywnie wykorzystywane w obecnie działających produktach, takich jak portfele akcyjne funduszy czy Pracownicze Plany Kapitałowe, które w ramach stosowanej polityki inwestycyjnej dają możliwość globalnego inwestowania.

Wprowadzenie PPK to ważny moment dla rynku inwestycyjnego oraz emerytalnego i tym samym dla nas – to bowiem kluczowe obszary działalności. Staramy się, by nasza oferta była dla klientów atrakcyjna, aktualna i żeby czuli się komfortowo z rozwiązaniami, które nasze TFI dla nich przygotowało. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci, zarówno Ci instytucjonalni, jak i indywidualni, zwracają szczególną uwagę na sposób inwestowania swoich pieniędzy. Śledząc uważnie rynek chcieliśmy przygotować dla nich ofertę nie tylko wszechstronną, ale również kładącą nacisk na bezpieczeństwo powierzonych środków, co dla wielu z nich jest stałym priorytetem inwestycyjnym” – wyjaśnia Jacek Treumann, członek zarządu Esaliens TFI SA.

Z badania „Barometr emerytalny”, które przeprowadziliśmy na próbie 504 respondentów w okresie od czerwca do września 2019 r wynika, że niemal 60% respondentów w przypadku PPK oczekuje od zarządzającego przede wszystkim bezpieczeństwa inwestycji, nawet przy stonowanych zyskach. Dodatkowo, aż 63% badanych wskazało, że zarządzający powinien inwestować środki PPK również za granicą, w akcje i obligacje. Bezpieczeństwo inwestycji i aktywne wykorzystanie wszelkich możliwości alokacyjnych kapitału, w tym zagranicznych, to jedne z naszych naczelnych zasad.

Chcemy, by nasi klienci zawsze mieli możliwość reakcji na wydarzenia rynkowe, znajdując w ofercie Esaliens TFI adekwatne do swojej strategii rozwiązania. W oparciu o kompetencje naszej załogi jesteśmy w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynkowe z obszaru inwestycyjnego. Stąd pomysł na fundusz rynku złota, w który już wkrótce przekształci się Esaliens Globalnych Zasobów oraz fundusz medyczno-technologiczny” – informuje Jacek Treumann.

Nasze TFI prowadzi najstarszy i najdłużej działający pracowniczy program emerytalny (PPE) i jest jednym z liderów tego rynku w Polsce (ok. 16% rynku PPE z funduszami inwestycyjnymi). Obecnie dysponujemy jednym z największych na rynku zespołów od produktów emerytalnych, zajmujących się wdrażaniem PPE i PPK u pracodawców. Jesteśmy kontrahentem dla ponad 200 spółek, do grona naszych wieloletnich klientów programów emerytalnych należą największe firmy z najbardziej wymagających branż, w tym m.in. liderzy sektora energetycznego, farmaceutycznego czy finansowego.

Z poważaniem,

Daniel Jurzyk

Regionalny Dyrektor Sprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *